Vážení Hosté Vítáme Vás v naší restauraci U Svatého Ducha, která byla slavnostně otevřena v roce 1996 se záměrem uctít vzpomínku na "Starý Most" a pozvednout úroveň stolování a pohostinství v našem městě.

Pro uspokojení Vaší chuti jsme připravili rozsáhlý výběr nápojů, pokrmů a specialit. Přesto se může přihodit, že v naší nabídce nenaleznete to, po čem touží Váš jazýček. Avšak i v takovém případě jsme připraveni uspokojit Vaše přání a rádi Vám připravíme pokrm dle Vaší chuti a fantazie, budeme-li vlastnit suroviny a ingredience na jeho přípravu.

Jistě se s námi shodnete v názoru, že vše, co souvisí s přípravou chutného pokrmu, je obřad. Vychutnejte proto neopakovatelnou atmosféru očekávání nečeho kulinářsky tak výjimečného a pokuste se na malou chvíli zapomenout na Váš časový rozvrh.

Věříme, že strávíte v naší restauraci příjemné a nezapomenutelné okamžiky korunované Vaší spokojeností.

Příjemné posezení a dobrou chuť Vám přejí společně majitel restaurace a personál.

Provozovatel: VEDA INVESTIC s.r.o Odpovědný vedoucí: Milan Gabriš

Jídla pro Vás připravil: tým kuchařů Restaurantu U Sv. Ducha

Gramáž masa v syrovém stavu

Smluvní ceny jsou platné od 1.1.2014 Účtujeme couvert ve výši 10,- Kč. (ingredience) Poloviční Porce účtujeme za 75% z ceny.

speciální nabídka

Moët & Chandon

Moët & Chandon, patřící do skupiny Louis Vuitton, je jedním z největších a nejprestižnějších producentů v Champagne - ročně vyrobí přibližně 26 milionů láhví. Vinařství bylo založeno v roce 1743 Claudem Moëtem a dnes vlastní více než 1 000 hektarů vinic (200 ze 323 „Cru“ vinic v celém regionu). Moët & Chandon je oficiálním dodavatelem pro královské rodiny ve Velké Británii, Dánsku, Belgii, Španělsku, Švédsku a pro Vatikán. Opravdovým unikátem jsou ale křídové sklepy v Epernay, které mají délku téměř 28 km a leží v minimální hloubce 30 metrů pod zemí. Nejslavnějším vínem je Dom Pérignon

Chablis Domaine Laroche

Klasické čisté a svěží Chablis. Světlá, slámově žlutá barva. Čistá, intenzivní a ovocná vůně s jemnými tóny zralých jablek, citrusů a minerálů. Na patře je plné, bohaté, jiskřivé, živé, pevné s minerální strukturou a v závěru s harmonickou kyselinou a dotykem medu. Doporučujeme jako osvěžující aperitiv, s předkrmy, úpravami sladkovodních ryb nebo s mořskými plody. Ideální teplota pro podávání je 12 - 14 C.

RÉMY MARTIN X.O. EXCELLENCE

Obsah: 0,7 l Země původu: Francie Rok založení: 1724, v České republice uvedena tato varianta na trh 2002 Kategorie: koňak Fine Champagne Výroba: Destilací vína vyrobeného z 85 % hroznů vypěstovaných výhradně v oblasti Grande Champagne a 15 % hroznů vypěstovaných v Petite Champagne, které leželo tzv. „na kalech“ v menších bečkách. Zrání: Průměrná doba zrání koňaků podílejících se na směsi je 22 let; používají se sudy z limousinského dubu vyrobené ve vlastním bednářství. Popis: Konzumace: čistý, vynikající jako doprovod ke kávě nebo doutníku Hlavní znaky: Rafinovaná kombinace více než 400 koňaků ve směsi vedla k vyladění směsi pro současného zákazníka; ve vůni i chuti, která doznívá déle jak 15 minut, se projevuje relativně dlouhé zrání v pečlivě vybíraných sudech vyrobených z limousinského dubu; je to koňak velkého a zároveň přístupného zážitku. Originalita každé lahve je zajištěna unikátním výrobním číslem. Tip na drink: S ohledem na senzorický status se použití tohoto koňaku v míchaných nápojích nedoporučuje.